Загрей. Міфологія Давньої Греції

Загрей. Міфологія Давньої Греції

Загрей («великий мисливець») (за грецькою міфологією) — давнє фрігійське божество, на Криті одна з іпостасей Діоніса. Син критського Зевса і Богині Персефони, з якою Зевс одружився в образі змія. Зевс, бажаючи захистити сина, залишив сторожами біля його колиски Куретів. Послані ревнивою дружиною Зевса, Богинею Герою, Титани вирішили вночі вбити Загрея. Титани дочекались, доки охоронці заснуть. Вночі вони заманили Загрея на світло Місяця і накинулися на нього. Загрей став міняти свою подобу. Він перетворювався то на Зевса, то на Кроноса, в лева, коня, змія, тигра і, нарешті, в бика. Від цих метаморфоз дитини Титани явно оторопіли і розгубились. Проте Гера спонукала Титанів до дії і вони розтерзали Загрея. Розірвавши його на шматки, Титани підсмажували їх на вогні і з’їдали. Афіна перервала цей жахливий бенкет, але встигла врятувати лише серце. Зевс скинув Титанів в Тартар, обпалив матір Титанів Землю (Гею), а згодом наслав на неї потоп (Нонн).
Образ Загрея увійшов до теогонії орфіків, які пов’язували з ним цілу систему філософсько-міфологічних ідей. Загрею були присвячені орфічні таїнства (Цицерон). Ряд міфів пов’язаний із воскресінням Діоніса-Загрея, серце якого врятувала Афіна. Принесене Афіною серце Загрея Зевс проковтнув і виробив від Семели нового Загрея — Діоніса (Прокл). У автора 4 століття Фірміка Матерна міститься детальна розповідь про розтерзання італійського божества родючості Лібера-Загрея, сина царя Криту Зевса.

Загрей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися