Залізна діва. Міфологія Давньої Греції

Залізна діва. Міфологія Давньої Греції

Залізна діва (у середньовіччі) — знаряддя страти, що використовувалось в епоху інквізиції і було зроблена як залізна шафа, у вигляді жінки, одягнена у костюм городянина XVI століття. Ставлячи туди засудженого, шафу замикали, а гострі довгі цвяхи, якими була усаджена внутрішня поверхня грудей і рук Залізної діви, встромлювались у тіло і заподіювали болісну смерть. Згодом рухливе дно шафи опускалось, тіло страченого скидалося у воду і неслось течією. А Залізну діву інквізитори використовували для тортур або страти єретиків. Із середньовічних хронік відомо, що Залізна діва користувалась особливою популярністю у ченців і служителів іспанської і італійської інквізиції.
За розповідями давніх письменників, спартанський тиран Набіс є першим винахідником подібного засобу страти (з використанням подоби діви). Зроблений царем Набісом апарат мав вигляд жінки, що сидить на стільці, і називався Апегою, на ім’я дружини тирана. З наближенням засудженого, Апега вставала і закидала йому на спину обидві свої руки, усіяні гострими цвяхами, які розривали тіло на частини. Середньовічні хроніки згадують про подібний автомат, придуманий іспанською інквізицією і що зображав статую Пресвятої Діви.

Залізна діва. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися