Римський Бог Вулкан — Бог вогню. Міфологія Давньої Греції

Римський Бог Вулкан — Бог вогню. Міфологія Давньої Греції

Вулкан (за римською міфологією) — спочатку Бог вогню. Із розвитком ремесел, і особливо ковальського ремесла, стає Богом-заступником металургії того часу. Вулкан — син Юпітера і Юнони, Бог вогню, ковальської справи, рідко присутній на раді Богів. Його неприязнь до Олімпу мала давнє коріння. Кульгавий після падіння, він оселився на горі Етна, де збудував величезну кузню. Спорудив для всіх богів на Олімпі величні золоті палаци, виготовив меблі з дорогоцінних металів і прикрасив її коштовними каменями. За допомогою Циклопів Вулкан виготовив зброю для Юпітера — жахливі блискавки, від яких не міг врятуватися ніхто. Любовні стріли для Купідона також кував Вулкан.
Діти Вулкана були чудовиськами — Как, Періфет і Керкіон зіграли важливу роль в героїчній міфології. Його також вважали батьком Сервія Тулія, шостого царя Риму. Сервій Тулій народився від рабині Окрізії. Вулкан був до неї під прикриттям яскравого полум’я, яке не приносило жодної шкоди. Брати і сестри Вулкана: Геба і Марс. У грецькій міфології Вулкану відповідає Гефест.

Римський Бог Вулкан — Бог вогню. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися