Богиня Веста — Богиня покровителька родинного вогнища. Міфологія Давньої Греції

Богиня Веста — Богиня покровителька родинного вогнища. Міфологія Давньої Греції

Веста (за римською міфологією) — Богиня покровителька родинного вогнища і жертовного вогню. Відповідає грецькій Гестії. У давні часи на її честь постійно горів священний вогонь, який підтримували діви-весталки. Вважалося, що у будь-якому вогні є частка духу Вести.
Жриці Вести — весталки — обиралися із числа дівчаток 6—10 років. Вони повинні були зберігати цнотливість протягом 30 років. За порушення цієї заборони замуровувалися живими. Весталки підтримували у храмі постійний вогонь як символ державної надійності, стійкості і порядку, брали участь в обрядах, виготовляли суміші з муки, солі, попелу жертовних тварин під час жертвопринесення (так звана mola salsa).
Хоча згасання вогню Вести вважалося поганою ознакою, в перший день нового року його гасили і запалювали знов тертям священного дерева об дерево, а від нього запалювалися вогні курій. Священні лаври, що зберігалися в храмі, замінювалися новими.
У приватних будинках Весті присвячувався вхід до будинку — вестібул. Згодом Весту ототожнювали з непорушно висячою у космосі і містячою у собі вогонь земною кулею, з вогнем як найчистішим елементом, її зараховували до пенатів Риму, оскільки магістрати, вступаючи на посаду, приносили жертви і пенатам і Весті.
Весту зображували з обличчям, закритим покривалом, з чашею, факелом, скіпетром і паладієм. У кругах Нового Століття вважається, що Веста разом із Геліосом, римським богом сонця, є Сонячними Емблемами. Цей термін означає Богів, які запалюють полум’я світлового тіла усередині претендентів на духовність, використовуючи сонячні промені, в яких міститься частина духу Вести. Веста зазвичай з’являється на колісниці разом із Аполлоном. Вони кожен вечір проїжджають між небесних зірок, проникаючи в тих, що живуть духом щоночі. Вона захищає і благословляє нас, обдаровуючи нас участю, тому що розуміє, яка нелегка у нас робота.

Богиня Веста — Богиня покровителька родинного вогнища. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися