Вергілій Публій Марон. Міфологія Давньої Греції

Вергілій Публій Марон. Міфологія Давньої Греції

Вергілій Публій Марон — знаменитий поет Августовського століття. Народився в 70 році до нашої ери біля Мантуї. Освіту Вергілій отримував в Мілані, Неаполі і Римі. Там він вивчав грецьку літературу і філософію. Не дивлячись на інтерес до епікуреїзму і на глибоку повагу до Лукреція, Вергілій не прилучився до епікурійського вчення. «Енеїда» — незавершений патріотичний епос Вергілія, що складається з 12 книг, написаних між 29—19 роками. Після смерті Вергілія, «Енеїда» була видана його друзями Варієм і Плотієм без будь-яких змін, але з деякими скороченнями. Ймовірно, «Енеїда» була розрахована, подібно до «Енеїди», на 24 пісні. 12-та закінчується лише перемогою над Турном, тоді як поет хотів розповісти саме про поселення Героя в Лаціумі і його смерть. Сюжет епопеї — Еней, що засновує новий Іліон у Римі і став родоначальником лінії gens Julia, з якої стався Август. Вергілій зайнявся цим сюжетом на прохання Августа аби збудити у римлянах національну гордість оповідями про великі долі їх прародителів і, з іншого боку, для захисту династичних інтересів Августа, ніби то нащадка Енея через його сина Юлія або Асканія. Вергілій в «Енеїді» близько примикає до Гомера. У «Іліаді» Еней є Героєм майбутнього. Поема починається останньою частиною поневірянь Енея, його перебуванням в Карфагені, і згодом вже розповідає епізодично колишні події: руйнування Іліона, поневіряння Енея після цієї події, прибуття до Карфагена, подорож через Сицилію до Італії, де починається новий ряд пригод романного і войовничого характеру.

Вергілій Публій Марон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися