Римська богиня Венера — Богиня садів, краси і кохання. Міфологія Давньої Греції

Римська богиня Венера — Богиня садів, краси і кохання. Міфологія Давньої Греції

Венера (за римською міфологією) — Богиня садів, краси і кохання. В давньоримській літературі ім’я Венери нерідко вживалось як синонім плодів. Деякі вчені ім’я Богині переводили як «милість Богів». Після набувшого широкого поширення переказу про Енея, Венера, що шанувалась у деяких містах Італії як Фрутіс, була ототожнена з матір’ю Енея Афродітою. Тепер вона стала не лише Богинею краси і кохання, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян. На поширення культу Венери в Римі чималий вплив зробив збудований на її честь Сицилійського храму. Апофеоз популярності культу Венери досяг в I столітті до н. е., коли на її заступництво стали розраховувати знаменитий сенатор Сулла, що вірував в те, що Богиня приносить йому щастя, і Гай Помпей, який збудував храм і присвятив його Венері-переможниці. Гай Юлій Цезар особливо почитав цю Богиню, вважаючи її сина, Енея, предком роду Юліїв. Венеру нагороджували такими епітетами, як милостива, очищаюча, обстрижена, на згадку про мужніх римлянок, які під час війни з галлами обстригли волосся для того, щоб сплести з них канати. У літературних творах Венера виступала як Богиня кохання і пристрасті. На честь Венери названа одна з планет Сонячної системи.

Міфологія Давньої ГреціїВенера Мілоська
(прибл. 130—100 рр. до н. е., Лувр)

Міфологія Давньої ГреціїСтатуя Венери (Британський музей)

Міфологія Давньої ГреціїВенера (Афродіта) та Амур (Ермітаж)

Римська богиня Венера — Богиня садів, краси і кохання. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися