Ваттіс. Міфологія Давньої Греції

  Ваттіс. Міфологія Давньої Греції

  Ваттіс (за грецькою міфологією) — старий пастух царя Нелея у Мессенії, який випадково побачив як молодий Гермес переганяє вкрадених у Аполлона корів. Гермес запропонував Ваттісу в обмін на мовчання кращу корову із стада. Ваттіс узяв її і присягнувся мовчати, завіривши, що «швидше камені видадуть таємницю крадіжки стада корів» Гермесом. Через деякий час Гермес, змінивши зовнішність, з’явився до пастуха і представився власником стада. Він пообіцяв йому бика і теля за правдиву розповідь про викрадене стадо. Ваттіс, спокушений багатою поживою, порушив клятву і, внаслідок природної жадності, усе розповів. У ту ж мить Гермес перетворив Ваттіса на скелю, яка у народів південно-західної частини Пелопоннесу отримала назву Вказуюча.

  Ваттіс. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

  Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

  Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

  Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.