Вакханти. Міфологія Давньої Греції

  Вакханти. Міфологія Давньої Греції

  Вакханти (Вакханки) — у давній Греції так називали учасників і учасниць нічних свят і ходи Вакха (вакхічних оргій або вакханалій у римлян). У XIV—XVI століттях вакхантами (або вагантами) називали інколи в Германії тих учнів, що мандрували із школи в школу. Вони існували на засоби добродійності (у деяких містах для них були облаштовані притулки) і продовжували свої мандрування до тридцятирічного віку, а згодом ставали помічниками вчителів. Вакханти, яких в кепкування називали ще Beani (жовтороті), самі мали учнів, яких експлуатували. У XVI столітті гордістю шкіл було мати якомога більше вакхантів. Відомі вакханти — Буркард Зінг і Томас Платтер, що самі описали своє життя.

  Міфологія Давньої ГреціїВакханка (Ермітаж)

  Вакханти. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

  Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

  Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

  В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

  Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.