Василіск. Міфологія Давньої Греції

Василіск. Міфологія Давньої Греції

Василіск (у римській міфології) — жахливе чудовисько. У давніх римлян найнебезпечнішим міфічним персонажем по праву вважався Василіск, що володіє найнеймовірнішими здібностями. Згідно легенді, Василіск був наділений такою страхітливою зовнішністю, що перемогти його можна, лише показавши йому власне віддзеркалення у дзеркалі. Окрім цього, вважалось, що смертельною зброєю проти Василіска може слугувати голос звичайного півня. На гравюрах, що збереглися з епохи Середньовіччя, Василіск зображувався у вигляді чудовиська із тулубом жаби, хвостом змії і головою півня, проте півнячий гребінь швидше нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій. Своїх супротивників Василіск вбивав поглядом, отрутою і вогняним диханням, від якого згорала трава і розколювалися величезні гори. Давні римляни вірили, що Василіск вилупився з яйця, яке зніс півень, а висиджувала жаба.

Василіск. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися