Уранія. Міфологія Давньої Греції

Уранія. Міфологія Давньої Греції

Уранія (за грецькою міфологією) — епітет Афродіти, як доньки Бога Піднебіння. Афродіта Уранія була уособленням фізичної сили природи і, як Богиня небесного початку, носила також епітет Гірська: під цим ім’ям почиталася на Кіпрі, в Кніді, Коринфі, Apгocі, на горі Фрікі в Сицилії і інших античних місцях. Культ Богині відрізнявся простотою. У Еліді знаходилася виконана Фідієм статуя Богині в позі жінки, що стає однією ногою на черепаху (символ скромної домовитості), і поряд з нею інша статуя, створена Скопасом і змальовувала Богиню що сидить на козлу (козел слугував символом похоті). У цій протилежності представлені властивості Афродіти Уранії, як покровительки, з одного боку, чистого кохання і родинного початку, з іншого — кохання фізичного, хтивості і насолоди. Етична філософія розділила ці божі властивості Афродіти, визнавши в Афродіті Уранії Богиню чистого, родинного кохання, а в Афродіті Всенародної — Богиню вільного кохання і похоті. Але в Афінах гетери однаково почитали Афродіту Уранію Небесну і Афродіту Всенародну. Крім того, Афродіта Уранія була Богинею садів, квітів, гаїв, весни, розлитої в природі краси, одним словом — живих рослинних сил і родючості.

Уранія (за грецькою міфологією) — одна із дев’яти олімпійських Муз, покровителька астрономії і представниця астрономічного епосу. Доньку Зевса і Мнемозіни (Гесіод). За деякими джерелами, мати співця Ліна від Аполлона. У мистецтві Уранія зображалася з небесною кулею, глобусом і стилосом у руках.

Уранія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися