Троїл. Міфологія Давньої Греції

Троїл. Міфологія Давньої Греції

Троїл (за грецькою міфологією) — троянський царевич, молодший син Пріама і Гекуби, вбитий Ахіллом на рівнині неподалік від Трої. За найбільш поширеним варіантом міфу, це сталося на самому початку війни, коли Троя ще не піддавалася облозі. Троїл відправився увечері на рівнину, аби напоїти коней. Тут його помітив Ахілл, і після нетривалої гонитви вбив (Аполлодор).
За іншою версією міфу, вбивство Троїла було здійснено в останній рік війни в храмі Аполлона. У вівтаря храму Троїл або марно шукав притулку, або його там підстерігав Ахілл. Таким чином, подальша участь Аполлона у вбивстві Ахілла розглядається міфографами як помста за осквернення його святині (Вергілій, «Енеїда»). В пізній міфотворчості одні грецькі автори стверджували, що Ахілл вбив Троїла тому, що згідно передбаченню оракула, Троя залишиться непереборною, якщо Троїл доживе до двадцяти років. Інші мотивували дії Ахілла тим, що у Троїла був зв’язок із Брісеїдою, коханою грецького Героя.
Долі Троїла була присвячена однойменна трагедія Софокла, що не дійшла до нас. Зображення Троїла досить часто зустрічаються на античних грецьких вазах.

Троїл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися