Троя. Міфологія Давньої Греції

Троя. Міфологія Давньої Греції

Троя (Іліон) — у давнину головне місто Троади. З усіх поселень Троади користувалась славою одна Троя. Проте у давніх греків не було іншого імені, з яким було б пов’язано стільки спогадів і біля якого групувалось стільки б знаменитих Героїв і подій. Трагічна доля Трої, подвиги та біди ахейських і троянських Героїв, що воювали під її стінами, були улюбленішими предметами народних оповідей і співів задовго до складання «Іліади» і «Одіссеї». Всілякі варіанти того, що відносять до цих оповідей не вміщувалось у рамки Гомерівських поем. Укладач поем, відокремлений від оспіваних подій сотнею років, зупинився на декількох випадків, що наповнили собою десятки років. Подібно до цього доісторичного співця, аеда, вчиняли у пізній час афінські трагіки, які розробляли окремі моменти народних оповідей у цілі трагедії. Тобто, пам’ять про Трою проходить червоною ниткою через усю старогрецьку літературу і через усе мистецтво греків, будучи постійно оживляємою тим або іншим чином. До епохи Трої сходить початок багатьох грецьких міст, багатьох знатних прізвищ. Завдяки цьому, ім’я Трої слугує сполучною ланкою для найвіддаленіших одна від одної частин еллінського світу. Так, після Троянської війни Нестор віддалився до Італії і там заснував Метапонт, Пізу, Гераклею; там же Філоктет заснував Петілею і Крімісу, відправив колоністів до Егесту в Сицилії. За порадою Фетіди, своєї божественної бабки, Неоптолем пройшов сухим шляхом через Фракію до Епіра і там отримав царську владу над молоссами, а Одіссей став родоначальником феспротських царів. Ідоменей, Діомед, Менесфей, а також супутники локрського Еанта поклали початок декільком містам в Італії і Лівії, а Тевкр, син Гесіони і Теламона, облаштувався на Кіпрі і на Іберійському півострові.

Троя. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися