Трезен. Міфологія Давньої Греції

Трезен. Міфологія Давньої Греції

Трезен (у давнину) — головне місто області, що лежала в південно-східній частині Арголіди. За переказами, що повідомляються Павсанієм, першим царем Трезена був Ор, по імені якого країна була названа Ореєю. При царях Гіпереті і Анфі були збудовані міста Гіперея і Анфея, з яких остання сином Анфа Астієм була перейменована в Посейдоніаду. Коли до Астія прибули сини Пелопа Трезен і Пітфей, вони міцно закріпилися в країні. Після смерті Трезена Пітфей об’єднав обидва міста (Гіперею і Посейдоніаду) в одне і дав йому, в пам’ять брата, ім’я Трезен. Спочатку місто було підпорядковано аргівянам, але при поверненні Гераклідів трезенці визнали панування дорян, що прийшли з Аргоса. До прадавньої пори трезенської могутності належить заснування в Карії двох трезенських колоній — Галікарнасса і Мінда.

Трезен. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися