Тмол. Міфологія Давньої Греції

Тмол. Міфологія Давньої Греції

Тмол (за грецькою міфологією) — річковий Бог, а також Бог однойменної гори в Лідії. Овідій розповідає, що Тмол був третейським суддею на музичному змаганні між Паном і Аполлоном. Тмол присудив перемогу Аполлону, а Мідас віддав перевагу Пану, за що ображений Аполлон нагородив його ослячими вухами. На самій вищій точці гори Тмол в Лідії перси влаштували сторожову башту.

Тмол (за грецькою міфологією) — давній цар Лідії, син Танталу (за іншою версією Ареса), чоловік Омфали. Згідно викладу Аполлодора, Тмол закохався в одну із цнотливих служниць святилища Артеміди, проте та, глуха до його благань і погроз, сховалася в храмі своєї пані. Зневаживши святість цього місця, Тмол оволодів нею на ложі самої Богині. Збожеволівши від горя, нещасна повісилася, встигнувши перед смертю звернутися до Артеміди. Розгнівана Богиня випустила лютого бика. Підкинутий їм в повітря, Тмол впав на гострі камені і помер в муках. Гора, на якій помер Тмол, отримала його ім’я. А дружина царя Омфала, ставши овдовілою, не перестала вважатися покровителькою задоволень і представницею жіночої плодючості. Омфала, купивши Геракла як раба у Гермеса, стала родоначальницею лідійських царів, головним чином тих, які походили від Ассирійських Гераклідів.

Тмол (у давнину) — гора в Лідії. У Овідія Богом гори є цар Лідії Тмол, чоловік Омфали, батько Танталу. Він виступає в музичному змаганні Пана (Фавна) з Аполлоном, як третейський суддя. Відомо, що надалі на самій вищій точці гори перси влаштували крупну сторожову башту.

Тмол. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися