Тлеполем. Міфологія Давньої Греції

Тлеполем. Міфологія Давньої Греції

Тлеполем (за грецькою міфологією) — родоський Герой, син Геракла від Астіохи, доньки царя феспротів. Піндар вважає, що його матір’ю була Астідамія. Тлеполем був чоловіком Поліксо. Після смерті Геракла Тлеполем жив в Аргосі. Одного дня він вирішив провчити слугу палицею, але йому випадково підвернувся під руку його дядько Лікімній, який був старий і сліпий. Після цього вбивства Тлеполем, рятуючись від погроз інших синів і онуків Геракла, втік на Родос, де заснував міста Лінд, Іаліс і Камейр. Тлеполем знаходився серед претендентів на руку Єлени і тому повинен був взяти участь у Троянській війні. З родоськими воїнами Тлеполем відплив під Трою, де бився і помер від руки Сарпедона, який вбив його дротиком (Аполлодор).

Тлеполем (за грецькою міфологією) — син Піфофана, один із воєначальників Александра Великого. У 325 році до нашої ери став намісником Караманії, яку утримав в своїй владі після смерті Александра Македонського як в 323 році при розділі сатрапій, так і в 321 році при розділі Тріпарадіза. Навіть Антигін не вирішився після перемоги над Евменом, союзником якого був Тлеполем, відняти у останнього його провінцію, оскільки Тлеполем користувався великою пошаною своїх підданих.

Тлеполем. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися