Грецький бог Тітон — божество світла. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Тітон — божество світла. Міфологія Давньої Греції

Тітон (за грецькою міфологією) — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (Гомер). Тітон, в сонмі олімпійських персонажів був сином Лаомедона, братом Пріама, батьком Мемнона і Фаетона (Гомер). Тітон проти своєї волі став чоловіком Богині Еос. Судячи по багатьом оповідям, Еос мала гаряче серце і потяг до всякого красивого хлопця. Якщо предмет її кохання їй не віддавався добровільно, вона його викрадала.
Так Еос викрала Клейта, Кефала, Оріона і Тітона, який став її чоловіком. Еос виклопотала у Зевса для Тітона безсмертя, але забула одночасно виклопотати вічної молодості (Гомер; Гесіод; Вергілій). Внаслідок забудькуватості Богині зорі Тітон мало-помалу так зморщився від старості, що не міг більше рухатися. Лише роздавався його голос, як голос цикади. По пізнішій оповіді, хоча Еос і давала Тітону нектар і амброзію, він все-таки старішав, і дряхлого старика сама Еос перетворила на цикаду.

Грецький бог Тітон — божество світла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися