Тітій. Міфологія Давньої Греції

Тітій. Міфологія Давньої Греції

Тітій (за грецькою міфологією) — лютий велетень. За Гомером — син Богині землі Геї. Згідно Аполлодору —син Зевса і Елари, доньки Орхомена, сина Мінія, родоначальника племені мініїв. Тітій — грецький персонаж хтонічного походження (автохтон, тобто народжений землею). На світло Тітій з’явився у надрах землі, куди Зевс заховав свою кохану від гніву ревнивої дружини громовержця Гери. Згодом Тітій жив на острові Евбея, куди фінікійські моряки привозили до нього Радаманфа. Мстива Гера вселила Тітію пристрасть до коханої Зевсом Богині Лето. Велетень намагався нею оволодіти, але Аполлон і Артеміда пронизали його із лука (Аполлодор; Аполлоній Родоський).
За іншою версією, коли Лето переправлялася через Панопей у Дельфи, Тітій хотів піддати її насильству, але був скинутий в Тартар блискавкою Зевса. У підземному царстві він став терпіти вічну кару за свій злочин (Гомер, «Одіссея»). Розпростертий на землі, Тітій займав своїм тілом дев’ять десятин; дві шуліки безперервно терзали його печінку (у давніх греків печінка вважалася місцеперебуванням плотських бажань). У Панопея давні греки показували географу і історику Павсанію величезну могилу Тітія.

Тітій (за грецькою міфологією) — цар маріандінів, батько красеня Борма, славився як кулачний боєць. Вступивши з ним у поєдинок, Геракл вибив йому усі зуби і вбив ударом в скроню. Маріандіни — давня народність на північному сході Віфінії, невідомого племені. Геродот відрізняє їх від фракійських фінів, основного населення Віфінії.

Тітій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися