Тісіфона. Міфологія Давньої Греції

Тісіфона. Міфологія Давньої Греції

Тісіфона (за грецькою міфологією) — одна з Ериній, Богинь-месниць. Тісіфона крилата, волосся її перевите зміями. У Тартар Тісіфона, повна мстивого гніву, люто батожить злочинців і устрашає їх зміями (Вергілій). Існує переказ про любов Тісіфони до царя Кіферону. Коли Кіферон відкинув її кохання, Тісіфона вбила його своїм зміїним волоссям (Плутарх). Власне, зовнішній вигляд Ериній — лютих, кровожерливих і нещадних Богинь — вселяв Богам і людям жах і відразу. Старі, сиві, із злісним кривавим поглядом, із зміями у волоссі, Еринії або гавкають як собаки, або ревуть, як розлючені бики; змії обвивають їх тулуб, повзуть по плечах або в руках Ериній шиплять і з відкритою пащею тягнуться до жертви.

Тісіфона (за грецькою міфологією) — донька Алкмеона і Манто, сестра Амфілоха. Разом із братом, малолітньою дитиною, була віддана батьком на виховання цареві Коринфа Креонту. Вона виросла такою красивою, що дружина Креонта, побоюючись, як би її чоловік не зробив Тісіфону своєю дружиною, продала її в рабство. Алкмеон купив п’ятнадцятирічну Тісіфону, не підозрюючи, що вона його донька. Лише пізніше, коли він з’явився до Коринфа за своїми дітьми, він дізнався істину (Аполлодор). Тісіфона є одним із головних дійових осіб трагедії Еврипіда «Алкмеон в Коринфі».

Тісіфона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися