Тіро. Міфологія Давньої Греції

Тіро. Міфологія Давньої Греції

Тіро (за грецькою міфологією) — донька Салмонея і Алкідіки, дружина Крефея, мати Есона, Ферета і Аміфаона. Від Посейдона народила Пелія і Нелея. Діодор оповідає про те, що мати Тіро померла при її народженні, і Салмоней одружився на Сидеро, яка і виховала приймальну доньку. Сізіф, брат Салмонея, ненавидів її батька і одного дня отримав пророцтво, що його дитя від Тіро помститься за нього. Тоді Сізіф спокусив Тіро, яка народила йому двох синів. Незабаром вона дізналась його дійсні мотиви і щоб врятувати батька, вбила дітей. Звинувативши її у вбивстві, Сізіф вигнав Тіро, а також і Салмонея із Фессалії, після чого Сидеро стала дуже жорстоко поводитися з падчеркою. У цей час, за Гомером, Тіро закохалася в річкового Бога Енікея і день за днем ходила по берегах річки. Проте річковий Бог не відповідав на її кохання. Цим вирішив скористатися Посейдон. Він з’явився до неї під виглядом Енікея і зійшовся з нею, наславши на Тіро чарівний сон. Від цього зв’язку Тіро мала близнят Пелія і Нелея. Вона народила таємно, побоюючись гніву батька і нападок мачухи, і кинула близнят Пелія і Нелея в горах. Табунник, який ішов мимо, взяв дітей додому, але одного із них ряба кобила встигла зачепити копитом, чому на обличчі його залишилася темна пляма. Дружина табунника виходила дітей. Тіро згодом вийшла заміж за свого дядька Крефея, який усиновив Нелея і Пелія і відносився до них як до рідних. Після смерті Крефея трон Іолка захопив Пелій, в обхід законного спадкоємця Есона.

Тіро (за грецькою міфологією) — Німфа Фінікії, якій так сподобався колір соку равлика-багрянки, яким вимазався під час полювання собака Геракла, що вона побажала фарбувати їм свої вбрання і змусила закоханого в неї Геракла розшукувати равликів по всій Фінікії. Такий був початок традиційного промислу збору равликів.

Тіро. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися