Тиринф. Міфологія Давньої Греції

Тиринф. Міфологія Давньої Греції

Тиринф (у давнину) — місто у давній Греції, в Пелопоннесі, в Арголіді, біля моря, на скелястій височині, що піднімається з довколишньої болотистої низовини. За оповіддю, він збудований царем Претом і лікійськими Циклопами і вважався батьківщиною Геракла. За часів мікенської культури Тиринф був резиденцією могутніх владик (див. Мікенські старшини). Тиринф давніше за самі Мікени, які, піднісшись, затьмарили його славу і підпорядкували його собі. Після вторгнення дорян до Пелопоннесу Тиринф став незначним ахейським містом, населеним перієками. На початку V століття спартанський цар Клеомен розбив біля нього аргівян і Тиринф став самостійним містом. Він брав участь у боротьбі проти персів, посилав уповноважених на конгрес, що збирався на Істме для вживання заходів оборони. Загін мешканців Тиринфа брав участь у Платейській битві (479 рік до нашої ери). У 60-х роках V століття до нашої ери Аргос підкорив і зруйнував Тиринф. Від цього міста збереглися розвалини стін (з колосальних кам’яних глиб), про які ще Павсаній говорив, що вони заслуговують на не менше здивування, ніж єгипетські піраміди. У 1884 році в Тиринфі знаменитим археологом Генріхом Шліманом відкриті залишки палацу. Власне, великий палац, з пропілеями, портиками, вівтарем, з двома половинами — чоловічою і жіночою (гінекей), із залою (мегарон), де була домівка, з лазнею і з фресковим живописом, алебастровим фризом, орнаментом у вигляді спіралей і розеток, глиняними ідолами, судинами і тому подібне Відкриття Шлімана являє собою чудові пам’ятники мікенської епохи.

Тиринф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.

Тітон — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло».

Тіхе — божество випадку. Не зустрічається в класичній міфології, створено в епоху еллінізму як свідоме протиставлення давньому уявленню про незмінну долю.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися