Тіндарей. Міфологія Давньої Греції

Тіндарей. Міфологія Давньої Греції

Тіндарей (за грецькою міфологією) — цар Спарти, син Ойбала і Наяди Батії, чоловік Леди, земний батько Клітемнестри, Єлени Прекрасною, Кастора і Полідевка. За іншою версією, Тіндарей був сином мессенського Героя Перієра і Горгофони, доньки Персея. Вигнаний своїм звідним братом Гіппокоонтом і його синами із Спарти, Тіндарей втік в Етолію, до Фестія, якому допомагав у війнах із сусідами, і одружився на його донці Леді. Коли Геракл, ображений Гіппокоонтом, вбив його разом із синами, спартанський трон був повернений Тіндарею. За переказами, в одну і ту ж ніч Леда зачала одночасно від Зевса і від Тіндарея, і через дев’ять місяців від першого народила Полідевка і Єлену, а від другого — Кастора і Клітемнестру.
Коли краса Єлени зібрала до Спарти багато женихів, Тіндарей, побоюючись можливих сварок між ними, за порадою Одіссея взяв з них клятву, що вибраний Єленою буде захищений від всяких образ і насильства, і також буде забезпечений захист честі майбутнього чоловіка Єлени (Гесіод; Аполлодор). Згодом ця передбачливість Тіндарея дала Менелаю, чоловікові Єлени, можливість залучити її женихів до Троянського походу. За зневагу, допущену по відношенню до Афродіти, якій Тіндарей забув принести жертву, Богиня присудила його донькам нещасний шлюб. Після того, як Діоскури, брати Полідевк і Кастор отримали безсмертя, Тіндарей запросив свого зятя Менелая до Спарти і вручив йому царську владу. Тіндарей прожив довге життя, пережив Троянську війну і вбивство Агамемнона. У трагедії Еврипіда «Орест» Тіндарей виступає обвинувачем Ореста, що убив Клітеместру.

Тіндарей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися