Тевтіс. Міфологія Давньої Греції

Тевтіс. Міфологія Давньої Греції

Тевтіс (за грецькою міфологією) — Герой з міста Тевтіди в Аркадії. За Павсанієм, Тевтіс був сином Сізіфа і Меропи, батьком Фока. Коли перед походом до Трої грецьке військо, що зібралося в Авлідській гавані, було затримане вітрами, Тевтіс зі своїм загоном мав намір повернутися на батьківщину, посварився із цього приводу з Агамемноном і поранив Богиню Афіну, яка в образі Мелана хотіла утримати його від цього негідного вчинку. Повернувшись на батьківщину, Тевтіс захворів від сухотки, а вся земля країни стала неродючою. Тоді мешканці цієї країни звернулися до додонського оракула і за його наказом спорудили Афіні статую. У інших версіях міфу Тевтіс відомий під ім’ям Орніт.

Тевтіс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися