Тесмофорії. Міфологія Давньої Греції

Тесмофорії. Міфологія Давньої Греції

Тесмофорії — у Давній Греції велике аттичне свято на честь Деметри Законодавця і частково Кора (Персефони), що справлявся виключно за участю вільнонароджених жінок, під час посіву, в кінці жовтня (у аттичному місяці Піанопсіоні). На цьому святі Деметра вшановувалася як покровителька землеробства, землеробського побуту і шлюбів — тих установок, на яких основується культура народів, що перейшли до осілого засобу життя. Свято тривало п’ять днів і справлялося частково в демі Галімунті на березі Аттики, частково в місті.
Тесмофорії були народним і національним святом. Для здійснення обряду і бенкету в кожному демі обиралося по дві із найбільш заможних і шанованих жінок, на засоби яких відносилися усі витрати по влаштуванню свята. У перший день Тесмофорій жінки збиралися в певному пункті і всі разом вирушали в Галімунт, обмінюючись по дорозі жартами і кепкуваннями цинічного характеру. У Галімунті знаходився храм Деметри Законодавця: сюди і прямувала процесія. У другий день свята приносилися у жертву свині. У третій день жінки поверталися до Афін, несучи на головах священні книги зі встановленнями Деметри. Четвертий день свята проводився в посту і смутку, в п’ятий же день влаштовувався веселий бенкет, з іграми і танцями. Характер свята прекрасно змальований в комедії Арістофана «Жінки на Святі Тесмофорій». Тесмофорічний культ Деметри існував, окрім Афін, у багатьох інших містах.

Тесмофорії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися