Терсит. Міфологія Давньої Греції

Терсит. Міфологія Давньої Греції

Терсит (за грецькою міфологією) — лихослов, найпотворніший і найзухваліший із греків, що були під Троєю. Невгомонний крикун, Терсит володів відштовхуючою зовнішністю, він був горбатий, кульгавий і кривоногий, косою, лисий і нестримно балакучий. Гомер розповідає, що під час зборів війська під Троєю він виступив з різкою критикою Агамемнона, звинувачуючи його у жадібності і легкодухості, і призвав повернутися на батьківщину, за що був жорстоко побитий Одіссеєм при загальному схваленні греків.
За пізнішою оповіддю, Терсит був вбитий Ахіллом за те, що звинуватив його в пристрасті, осоружній природі людини, і за наругу над тілом полеглої в поєдинку з Героєм цариці амазонок Пенфесилеї (Аполлодор). Згідно післягомерівській традиції, Терсит був знатного етолійського походження, сином царя Агрія. Існує точка зору, що спочатку в міфах фігурували два Терсита — знатний, родич Діомеда, вбитий Ахіллом, і простий воїн, що виступив проти Агамемнона. Згодом обидва персонажа було ототожнено. Tерсит змальований старогрецьким живописцем Полігнотом в 5 столітті до нашої ери в Лесхі, в Дельфах. Картини настінного розпису, що змальовували взяття Трої, відплиття греків з-під цього міста і відвідини Одіссеєм підземного царства, показують і Терсита: разом з іншими ворогами Одіссея він грає в кістки (Павсаній).

Терсит. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися