Терей. Міфологія Давньої Греції

Терей. Міфологія Давньої Греції

Терей (за грецькою міфологією) — син Ареса і бістонської Німфи, фракійський цар, чоловік доньки афінського царя Пандіона, Прокни, батько Ітіса. Він допоміг афінському цареві Пандіону у війні з Лабдаком, за що отримав у винагороду його доньку Прокну, яка народила Терею сина Ітіса. Через п’ять років Терей побачив сестру своєї дружини Філомелу і закохався в неї. Бажаючи опанувати сестру Прокни Філомелу, Терей відправився до Афін і, повідомив сестрі помилкову звістку про смерть Прокни, відвіз з собою Філомелу, яку опанував на шляху до будинку. Аби вона не могла розповісти про скоєний злочин, він відрізав їй язик, а її уклав в Парнаському гроті. Але Філомела зуміла повідати сестрі про свої нещастя за допомогою одягу, на якому майстерно виткала розповідь про свою долю і із служницею відправила пеплос сестрі. Побачивши пеплос, Прокна все зрозуміла.
Скориставшись святом Діоніса, Прокна, вбравшись Вакханкою, пішла на пошуки сестри і, знайшовши її в лісовій хатині, змовилася із Філомелою про помсту. Щоб помститися чоловіку, Прокна вирішила позбавити його спадкоємця і вбила власного сина. Згодом сестри приготували з його м’яса страву, якою нагодували Терея. Коли останній дізнався про це і хотів вбити сестер, Боги обернули його на одуда, Прокну — на солов’я, а Філомелу — на ластівку. Могилу Терея давні греки показували історикові і мандрівникові Павсанію в Мегарі, де щорік цареві-насильникові приносили заупокійну жертву з вживанням замість крупних жертовних зерен дрібних камінчиків.

Терей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися