Теодамант. Міфологія Давньої Греції

Теодамант. Міфологія Давньої Греції

Теодамант (Феодамант) (за грецькою міфологією) — цар дріопів, чоловік Менодіки, батько Гіласа. Геракл зустрів Теодаманта, коли той орав на биках, і, будучи голодним, зажадав собі одного з биків, а коли цар відмовив, вбив його. Зарізав бика і наївшись м’яса, Геракл забрав з собою маленького сина Теодаманта на ім’я Гілас, що вирізнявся красою, який став улюбленцем Геракла, зброєносцем і супутником в Поході аргонавтів.
Деякі грецькі автори стверджують, що батьком Гіласа був Теомен, а Теодамант був родоським орачем, який здалека посилав прокльони Гераклу, що приніс у жертву одного з його биків. За іншою версією міфу, цар дріопів Теодамант не захотів надати гостинність Гераклу, який проходив через його володіння разом з Деянірою. Геракл напав на дріопів, вбив багатьох із них, у тому числі і Теодаманта. У цій битві мужньо билася і була поранена дружина Геракла Деяніра.

Теодамант. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Іліфія — Богиня-покровителька породіль, донька Зевса і Гери (Гесіод). У грецьких оповідях Іліфія з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні.

Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися