Тенес. Міфологія Давньої Греції

Тенес. Міфологія Давньої Греції

Тенес (за грецькою міфологією) — син Кікна і Проклії, брат Гемітеї. Гігін вважає, що його дійсним батьком був Аполлон. Аполлодор оповідає про те, що після смерті Проклії Кікн одружився з Філономою, яка закохалася у свого пасинка Тенеса і спробувала спокусити його. Знехтувана їм, мачуха обмовила Тенеса і Гемітею. Кікн наказав укласти своїх дітей в скриню і скинути в море. По Павсанію скриню прибило до острова Левкофрія, де Тенес став царем, назвавши острів Тенедосом.
Дізнавшись, що його ввели в оману, Кікн розправився з Філономою, наказавши закопати її живою в землю, і поспішив до сина, аби визнати свою помилку. Але Тенес, не бажаючи нічого прощати, сокирою обрубав канати корабля, на якому приплив Кікн, проте згодом пробачив, і Кікн оселився поряд із сином на його острові. Разом з батьком Тенес в Троянській війні прийняв сторону Трої. За Аполлодором, коли грецькі кораблі пропливали мимо його острова, Тенес почав кидати в них величезні камені. Ахілл розсердився, кинувся до берега і, не роздумуючи, вразив мечем Тенеса в саме серце, не дивлячись на те, що Фетіда застерігала його не чіпати Тенеса, аби не викликати гнів Аполлона.

Тенес. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня садів, краси і любові — це …

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів — це …

Велика матір Богів — це …