Тенедос. Міфологія Давньої Греції

Тенедос. Міфологія Давньої Греції

Тенедос — острів біля берега Троади (інші назви у давнину були Калідна, Левкофріс, Фойніка, Лірнесс, Тенн. На Тенедосе було еолійське місто з тією ж назвою, що мало дві гавані і храм Аполлона. У прадавню епоху острів мав значення, на що вказують давні вирази і приказки, із згаданого Тенедоса. Під час персидських воєн Тенедос був зайнятий персами. У середині V столітті до нашої ери він увійшов в Делосський союз. Під час Пелопоннеської війни стояв на стороні Афін, яким сплачував щорічну дань. У 389 році до нашої ери лакедемонянці спустошили Тенедос, а у 387 році Тенедос відійшов знов до персів, але і підтримував мирні стосунки з Афінами. За Александра Великого острів отримав незалежність. Під час останніх македонських воєн Тенедос завдяки своєму географічному положенню при вході до Геллеспонт був важливим місцем стоянки флоту. При Юстиніані тут знаходились великі хлібні склади.

Тенедос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися