Темен. Міфологія Давньої Греції

Темен. Міфологія Давньої Греції

Темен (за грецькою міфологією) — син Арістомаха, правнук Гілла, сина Геракла. Темен належав до покоління Гераклідів, якому оракул передбачив довге повернення до Пелопоннес. Темен вторгся з дорянами до Пелопоннес і після перемоги Гераклідамі над нащадками Агамемнона він став царем і законодавцем Аргоса. Темен, нехтуючи синами Агелаєм, Евріпілом і Каллієм, віддавав перевагу своїй донці Гірнефо і її чоловікові Деїфонту. Щоб оволодіти царством, сини Темена вбили свого батька. Проте, після загибелі Темена військо передало владу Гірнефо і Деїфонту (Аполлодор). За іншою версією, владу в Арголіді утримали сини Тімена (Павсаній).
За поширенішою версією міфу, після вбивства Темена Гірнефо і Деїфонт вимушені були втекти з країни. Брати намагалися переконати Гірнефо залишити Деїфонта, проте вона любила чоловіка і народила йому вже четверо дітей, а тому відмовилася. Тоді сини Темена викрали свою сестру, вагітну вже п’ятою дитиною. Деїфонт переслідував викрадачів і вбив одного з них, але іншим удалося втекти, при цьому вони поводилися із сестрою так грубо, що вона померла разом з дитиною. Деїфонт поховав дружину і дитя в оливковому гаї. Останні Теменіди (сини Темена, що залишилися в живих), вигнані з Аргоса, заснували Македонське царство і були предками македонських царів.

Темен (за грецькою міфологією) — син Пеласга, Герой аркадської легенди, згідно якої Темен прихистив Геру в Стімфалі, коли вона посварилася зі своїм чоловіком Зевсом. На честь Богині Гери Темен заснував три святилища: храм Гери-діви, для Гери жінки і для Гери самотньої (Павсаній).

Темен. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися