Тельфуса. Міфологія Давньої Греції

Тельфуса. Міфологія Давньої Греції

Тельфуса (за грецькою міфологією) — Німфа джерела в Беотії, що володіла здібностями пророка. Аполлон мав намір заснувати на цьому місці своє святилище, але Тельфуса, не бажаючи йому поступитися, переконала Бога відправитися у Дельфи — у лігво страшного Піфона. Аполлон вбив Піфона і заснував храм в Дельфах, але не пробачив Тельфусу її хитрощі. У гніві Аполлон повернувся до джерела Тельфуси, завалив його скелею і спорудив жертовник під ім’ям Аполлона Тельфусійського.
Міф про Німфу Тельфусу і її джерело свідчить про витіснення в оповідях давніх еллінців давнього хтонічного демонізму новим олімпійським божеством (Гімни Гомера). Існує міф про те, що випивши води з цього джерела, помер знаменитий сліпий віщун Тіресій.

Тельфуса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися