Телест. Міфологія Давньої Греції

Телест. Міфологія Давньої Греції

Телест (за грецькою міфологією) — останній цар Коринфа, син Арістодема, що правив у середині VIII століття до нашої ери і помер насильницькою смертю. Арістодем, по оповіді греків, син Арістомаха, праправнук Геракла, перший цар Спарти із роду Гераклідів. За іншими джерелом, він був вбитий блискавкою, ще до завоювання Пелопоннесу Гераклідами, тому першими царями Спарти були його два сини — близнята. Інший Арістодем, мессенський цар, Герой казкової історії першої війни між Спартою і мессенцями. Щоб здобути перемогу своєму народові, він прирік на жертву власну доньку, коли піфійський оракул сповістив, що лише кров діви може врятувати Мессенію. Цар власноручно вбив доньку, навіть не дивлячись на те, що її коханий, щоб врятувати дівчину, заявив, що вона втратила свою невинність. Зведений на престол після смерті бездітного царя Арістодем успішно царював декілька років. Але згодом з’явилися зловісні ознаки і, зляканий сновидінням, Арістодем у відчаї заколов себе на могилі доньки.

Телест (у давнину)— поет, уродженець Селінунта, відомий дифірамбний поет IV століття до нашої ери, сучасник дифірамбиків Філоксена, Тимофія і Поліїда, помилково зарахований Свідой до комічних поетів. Гарпал представив його дифірамби Александру Великому, а тиран сикіонський Арістрат наказав Нікомаху написати на честь Телеста картину. Діонісій Галікарнасський свідчить, що дифірамби Телеста відрізнялися різноманітністю ритму.

Телест. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства — це …

Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників — це …

Бог царства мертвих — це …