Телесілла Аргосська. Міфологія Давньої Греції

Телесілла Аргосська. Міфологія Давньої Греції

Телесілла Аргосська — в історії Еллади одна із дев’яти старогрецьких ліричних поетес, яку згадували Плутарх («De mulierum virtutibus») і Павсаній («Gгаесiае descriptio»). Історики прославили її, в першу чергу, за відвагу, хоробрість і патріотизм, виявлені Телесіллою у війні Аргоса із Спартою. Коли аргосці зазнали поразка від спартанського царя Клеомена (510 рік до нашої ери), Телесілла зібрала рабів, озброїла усіх, хто по молодості або старості не носив зброї, а також жінок, і вступила в битву із спартанцями, які відступили перед цією слабкою армією і віддалилися.
Інші письменники (наприклад, Евсевій) відносять Телесіллу до половини V століття до нашої ери. У Аргосі, в храмі Афродіти, перед статуєю Богині на чотиристоронній мармуровій колоні було висічено рельєфне зображення поетеси: у ногах її лежав сувій, а сама вона тримала в руці шолом, на який дивилася, як би бажаючи його надіти на голову. Як поетеса Телесілла прославилася хоровими піснями.

Телесілла Аргосська. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися