Телегін. Міфологія Давньої Греції

Телегін. Міфологія Давньої Греції

Телегін (за грецькою міфологією) — син Одіссея і чарівниці Цирцеї (Кірки). Змужнівши, Телегін відправився за порадою матері на пошуки батька. Опинившись на березі острова Ітаки, Телегін почав розоряти острів, так що Одіссей був вимушений вийти проти нього із зброєю. Телегін не впізнав батька і поранив Одіссея на смерть шипом морського їжака, який замість металевого наконечника був прикріплений на його спис. Так відбулося передбачення Тіресія, за яким Одіссея спіткає смерть зовні і з моря, тоді як народ його розкошуватиме.
Визнавши в убитому свого батька, Телегін оплакав його і згодом у супроводі Пенелопи і Телемаха повіз тіло Одіссея до своєї матері Цирцеї на острів Ейя. Провівши покладений час у вигнанні, він одружився на Пенелопі. Цирцея зробила їх безсмертними і перенесла на Острови Блаженних (Аполлодор). Римляни вважали Телегона засновником міст Пренесте і Тускулума, до нього зводив своє походження рід Мамілієв (Діон Кассій; Горацій,).
У міфі про Телегіна отримав віддзеркалення усесвітньо поширений сюжет про бій батька із сином, що народився в результаті матрилокального шлюбу далеко від постійного місця проживання Героя. На глибоку старовину міфу вказує його зброя, що свідчить про незнайомство із обробкою металу.

Телегін (за грецькою міфологією) — єгипетський цар, за якого вийшла заміж донька аргівського царя Іо, коли до неї повернулася людська подоба. Телегін усиновив Епафа, народженого Іо від Зевса, і після смерті Телегону, той успадкував владу в Єгипті, почавши династію Персеїдів.

Телегін. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися