Теламон. Міфологія Давньої Греції

Теламон. Міфологія Давньої Греції

Теламон (за грецькою міфологією) — саламінський Герой, міфічний предок Мільтіада. Брав участь в Калідонському полюванні і в експедиції аргонавтів (Аполлодор), а також у поході Геракла на амазонок і проти троянського царя Лаомедонта. Теламон першим увірвався до Трої, але дотепною відповіддю пом’якшив гнів Геракла, що угледів в успіху Теламону загрозу своїй репутації переможця і хороброго Героя. У винагороду за доблесть Геракл віддав Теламону в дружини донька Лаомедонта Гесіону (Аполлодор).
За давньою версією, Теламон був сином Актея і Главки, доньки саламінського царя Кіхрея. Згідно пізнішій міфологічній традиції, Теламон — син Еака і Ендеїди, брат Пелея. Він з’явився на острові Саламін, будучи вигнаний батьком із острова Егіна після вбивства, по намові матері, звідного брата Фока. Син царя від зв’язку з Нереїдою Псамафой, Фок був улюбленцем Еака. Теламон із рідним братом Пелеєм, підбурювані своєю матір’ю Ендєїдой, задумали вбити Фока. Вони викликали його на атлетичне п’ятиборство, де Теламон ніби то ненавмисно влучив йому в голову кам’яним диском, а Пелій сокирою закінчив справу. Вони заховали тіло в лісі, де його знайшов Еак. Братам довелося втекти. Теламон відправився на Саламін, де царем був Кіхрей, і звідти послав до батька гінця, заперечуючи свою провину. За іншою версією міфу вбивство Фока було здійснене його братом Пелеєм (Овідій).
У будь-якому разі, Теламон вимушено втік на Саламін до Кіхрея, який очистив його від злочину і зробив спадкоємцем Саламінського царства. Від Гесіони Теламон мав сина Тевкра, а від Перібеї, доньки Алкафоя, — сина Аякса. Обидва сина брали участь в Троянській війні. Тевкра, що повернувся з війни Теламон вигнав з будинку за те, що той не уберіг від загибелі Аякса (Еврипід). Теламон і Аякс почиталися як заступники Саламіна. Напередодні морської битви 480 до нашої ери греки у молитві закликали їх на допомогу (Геродот).

Теламон (за грецькою міфологією) — прізвисько Атланта.

Теламон (у давнину) — значна гавань Етрурії, заснована, по оповіді, аргонавтами і отримала ім’я одного з учасників експедиції — Теламону. Під цим ім’ям гавань відома і в наш час (Telamone).

Теламон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися