Тегея. Міфологія Давньої Греції

Тегея. Міфологія Давньої Греції

Тегея (у давнину) — південно-східна область давньої Аркадії, що межувала на сході з Арголідою і Кинурією, на півдні з Лаконією, на заході з Аркадською областю Меналією, на півночі з Мантінєєй. Своє ім’я Тегея отримала, за переказами, від Лікаонового сина Тегеата. За царя Алея була заснована Тегея, головне місто області, важливий стратегічний пункт, з акрополем і храмом Афіни Алеї, що реставровані після пожежі 393 роки до нашої ери Скопасом і перевершували всі пелопоннеські храми (Павсаній, Опис Еллади). Давня статуя Афіни Алєї за Августа була перевезена до Риму. Тегеатійці у давнину були відомі як войовничий народ. Ще до грецької ери вони вели ряд воєн з лакедемонянами і в один із спартанських набігів взяли в полон царя Харілла з військом. У VI столітті до нашої ери, при Леонтові і Агасікле, лакедемонянці також потерпіли ряд невдач. Під час персидських воєн тегеатійці діяльно допомагали останнім грекам: у битві при Фермопілах брало участь 500 тегеатів, при Платеях — 3000 воїнів з Тегеї, причому вони перші проникли в персидський табір і розграбували намет Мардонія. У III столітті Тегея прилучилась до Етолійського союзу і була зайнята Клеоменом; у 222 році взята Антігоном. Пізніше Тегея втратила політичне значення, хоча і залишилася важливим військовим пунктом.

Тегея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.