Грецька богиня Тефіда — Богиня, яка дає життя усьому, що існує. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Тефіда — Богиня, яка дає життя усьому, що існує. Міфологія Давньої Греції

Тефіда (за грецькою міфологією) — одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід, вважалася Богинею, яка дає життя усьому, що існує (Гесіод). На плодючість Тефіди і турботи її про незліченне потомство вказує ім’я Богині, пов’язане з індоєвропейським teta, що означає матір.
Тефіда і Океан не приєдналися до останніх Титанів в їх битві проти Зевса, а тому зберегли свою владу і довіру олімпійців. Перед битвою олімпійців з Титанами Рея заховала на краю світу в Океану і Тефіди свою доньку Геру. Тефіда і Океан мешкають на краю світу, і туди не раз, аби примирити подружжя, що сварилося, вирушала Гера, яку вони на прохання Реї прихистили під час боротьби Зевса з Кроном (Гомер, «Іліада»).

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Грецька богиня Тефіда — Богиня, яка дає життя усьому, що існує. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.

Плутос — Бог багатства і достатку, син Деметри і Іасіона, що народився на Криті.

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися