Таврида. Міфологія Давньої Греції

Таврида. Міфологія Давньої Греції

Таврида — давня назва півострова Крим. Прадавня історія Тавриди носить чисто легендарний характер. Назва півострова сталася, ймовірно, від народу таврів, першим царем якого, Геродот називає Тоаса, що жив за 1250 років до нашої ери. Окрім таврів, в Тавриді мешкали кіммерійці, які заснували тут царство Кіммерійського Босфору. Біля VIII століття до нашої ери кіммерійці були вигнані скіфами, що перейшли через Танаїс зі сходу. Біля VII століття на північному березі Чорного моря стали облаштовуватися грецькі колонії. Це ствердило грецький вплив, якому піддалися і скіфи. Із грецьких колоній в Тавриді особливо вирізнялися Херсонес і Пантікапея, які утворили собою дві грецькі місто-держави. Вони були підкорені в першому столітті до нашої ери понтійським царем Мітрідатом, і Пантікапея стала столицею Босфорського царства. За часів Помпея Босфорське царство стало залежати від Риму. Про подальшу історію Тавриди немає достовірних відомостей. Під час великого переселення народів в Тавриді перебувало багато народів. У III столітті півострів зайняли готи; нападали на нього гуни; у VII і VIII століттях Тавридою володіли хазари; заходили сюди печеніги і половці. Останні вели із Тавриди досить обширну торгівлю рабами. Посередниками у цій торгівлі були переважно генуезькі колонії, які стали поширюватися в Криму з XII століття. Після завоювання Батиєм російської землі і створення Золотої орди Таврида потрапила під владу татар.

Таврида. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

ФебаТитаніда, донька Урану і Геї, сестра і дружина Яку, мати Лето і Астерії, бабка Аполлона і Артеміди. Феба — годувальниця Аполлона. Вона володіла прорицалищем з храмом і оракулом в Дельфах після Феміди, потім подарувала його онукові.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися