Тавматургія. Міфологія Давньої Греції

Тавматургія. Міфологія Давньої Греції

Тавматургія (мистецтво чудес). Грецькі фокусники або чарівники до часів Александра Великого показували своє мистецтво лише на веселих гулянках. Пізніше театри втратили свій священний характер, внаслідок чого і театральні вистави втратили характер Богослужебних актів. Вистави тому відбувалися не лише в свята Діоніса , але при всякій слушній нагоді і в інші дні. Театри з часом отримали характер, що відповідає сьогоденним театрам-вар’єте, причому головну роль грали саме фокусники. Про виконанні ними фокуси, можна судити як за повідомленнями давніх авторів, так і за великою кількістю малюнків на вазах. Фокусники танцювали між голими мечами або на канаті, грали численними кільцями і м’ячиками, витягували всілякі речі з носа або вуха одного із присутніх, вливали за допомогою ніг вино з великої судини в маленьку (стоячи на руках і тримаючи маленьку судину пальцями однієї ноги, а великий пальцями інший), стріляли з лука також за допомогою ніг (однією ногою вони тримали лук, а іншою стрілу) і тому подібне.

Тавматургія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Евменіди — милостиві, доброзичливі Богині — одна із назв жіночих божеств, найбільш відомих під ім’ям Ериній, у римлян Фурії — означає гнівні, люті, Богині-месниці.

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися