Тантал. Міфологія Давньої Греції

Тантал. Міфологія Давньої Греції

Тантал (за грецькою міфологією) — цар Сіпіла у Фрігії (Лідії), син Зевса і Німфи Плуто, чоловік Німфи Евріанасси, батько Пелопа, Бротея і Ніоби, дід Атрея і Тієста. Як улюбленець Богів, він мав доступ до їх порад і бенкетів. Таке високе становище змусило його загордитися, і за образу, нанесену Богам, Тантал був скинутий у Тартар. За різними варіантами міфу, він розголосив серед людей почуті таємниці олімпійців або роздав своїм близьким викрадені на бенкеті у Богів нектар і амброзію (Піндар; Еврипід). Серед злочинів Танталу проти Богів називають також викрадання (або приховування викраденою) золотого собаки із храму Зевса на Криті і клятвопорушну відмову у скоєному (Піндар).
Проте Зевс все прощав Танталу, який бажаючи випробувати всезнання Богів, запросив їх до себе в гості і як пригощання подав м’ясо свого вбитого сина Пелопа. Боги воскресили хлопця, а Тантал був приречений Богами на вічні муки в підземному царстві: стоячи по горло у воді, він не мав змоги напитися, оскільки вода негайно відступала від губ, перетворюючись на чорну грязь. А з дерев, що його оточували, звисали обтяжені плодами гілки, які здіймалися вгору, як тільки Тантал протягував до них руку («Танталові муки»). Над його головою нависає скеля, яка щохвилини загрожує падінням (Гомер, «Одіссея»; Аполлодор; Еврипід). За однією із версій міфу, Тантал похований у міста Сіпіл (Павсаній).

Тантал (за грецькою міфологією) — цар елідського міста Піса, син Фієста, онук Пелопа і Гіпподамії, перший чоловік Клітемнестри. Згідно викладу Аполлодора, Агамемнон, що напав на захисників міста Піса біля річки Алфея, вбив Тантала і його сина, а Клітемнестру силоміць взяв за дружину.

Тантал. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися