Танатос. Міфологія Давньої Греції

Танатос. Міфологія Давньої Греції

Танатос (Фанатос) (за грецькою міфологією) — Бог природної смерті, син Нікти (Гесіод). За переказами, Танатос був могутній, володів залізним серцем, але Боги не любили його. Коли у смертного закінчувався відведений йому Мойрами термін життя, Танатос приходив до нього, зрізав гострим мечем пасмо волосся, аби присвятити його Аїду, і відносив душу у царство мертвих. Зображувався із величезними чорними крилами, в чорному плащі з мечем і погашеним факелом у руках. Його житло знаходилося в Тартар.
За велінням Зевса, Танатос разом зі своїм братом-близнюком Гіпносом перенесли тіло вбитого Сарпедона, сина громовержця, в Лікію, де він був похований із належними почестями (Гомер, «Іліада»). Еврипід у своїй трагедії «Алкестіда» викладає міф про те, як Геракл вступив у поєдинок із Танатосом, здолав його і зв’язав. Герой зажадав у Бога смерті викуп — звільнити, тобто повернути до життя, Алкестіду, дружину Адмета.
Цікавий міф про обман Танатоса Сізіфом. Коли розгніваний Зевс послав Танатоса за душею Сізіфа, останній перехитрив Бога смерті і закував його у колодки, попрохавши його показати як ними користуватися. У той час, коли Танатос залишався полоненим у будинку Сізіфа, ніхто із людей на землі не помер. Навіть, якщо людині відрубували голову, він все одно продовжував жити. Нарешті Бог війни Арес, розсерджений таким становищем (на полях битв), звільнив Танатоса і відновив звичний порядок.

Танатос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися