Танаїс. Міфологія Давньої Греції

Танаїс. Міфологія Давньої Греції

Танаїс (за грецькою міфологією) — син цариці амазонок Лісіппи (за версією, викладеною в тлумаченнях вигадувань Вергілія у римського граматика Сервія). За іншою версією син Океана і Тефіди, що почитав одного лише Ареса. За це Афродіта покарала його пристрастю до власної матері. Танаїс наклав на себе руки, кинувшись у річку, яка з того часу стала носити його ім’я (натепер сучасний Дон). За третьою версією, своєю зневагою до кохання цариця амазонок Лісіппа образила Богиню Афродіту. За це Афродіта вселила Танаїсу і Лісіппі протиприродну пристрасть один до одного. Дух загиблого Танаїса переслідував Лісіппу, і вона відвела своїх доньок в долину річки Фермодонт. Вона збудувала величезне місто Феміскіру і успішно воювала з сусідніми племенами. Видобуток, який їй діставався в походах, вона витрачала на будівництво храмів Аполлона і Артеміди.

Танаїс (у давнину)— грецьке місто, що стояло на місці нинішнього Азова, як довів академік Петро Григорович Бутков. Раніше історики стверджували, що він знаходився на правому березі західного рукава річки Дон (також Танаїс), на місці Недвіговських окопів. Геродот вважав Танаїс «восьмою скіфською річкою». Про нижню течію річки відомо, що в глибокій старовині в її гирлі існувало місто Танаїс. Збудовано грецькими колоністами, знаходилось у залежності від Боспорського царства. Пізніше Танаїс, квітуче торгівельне місто, належав то венеціанцям, то Генуї. У 1475 році завойоване турками місто було перейменоване в Азов.

Танаїс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.

Прометей — син Титану Япета і Океаніди Клімени, за іншою версією — Асії або богині правосуддя Феміди. Дарував людям божий вогонь, захований громовержцем Зевсом.

Селена — відома також під ім’ям Мена (Мене). Титаніда, донька Гіперіона і Тейі, сестра Геліоса і Еос. Богиня місяця. Згідно аркадянам, вони народилися раніше Луни. У небесах коханим Селени був сам Зевс.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися