Талос. Міфологія Давньої Греції

Талос. Міфологія Давньої Греції

Талос (за грецькою міфологією) — бронзовий велетень, син Креса. Він був дарований Зевсом Европі для охорони острова Криту. У деяких міфах створений Гефестом Талос називався мідною людиною, в інших — мідним биком (Аполлодор). Три рази на день він оббігав весь острів, не дивлячись на його поважні розміри. Талос не допускав іноземців на острів, кидаючи в їх кораблі величезні камені, а коли вони все-таки причалювали, то розжарював себе у вогні і вбивав їх у своїх обіймах (Аполлоній Родоський). Ймовірно, це віддання вказує на ритуали жертвоприношення людей на Криті. Талоса особливо почитали на Криті, де його зображення карбували навіть на монетах, у вигляді крилатого хлопця із каменями в руках. Єдине місце, куди його можна було поранити була п’ята, де знаходилася кровоносна жила. Загибель Талоса відображена в переказі про Похід аргонавтів. Коли аргонавти підпливли до берегів Криту, мідний витязь Талос, став кидати у них шматками скелі, не даючи пристати до берега. За однією версією, чаклунка Медея приспала його співом або хитрістю, використовуючи сонний чарівний напій; за іншою, Пеант, батько Філоктета, з лука Геракла попав у п’яту Талоса стрілою, і він помер від втрати крові. Походження міфу, можливо, пов’язане із величезними мідними статуями людей і биків, які греки вперше побачили на острові Крит. Картина смерті Талоса представлена на апульській вазі. Платон у своїй історії зробив із цієї казкової особи вартового і наглядача Криту, що три рази на рік обходив острів і стежив за порядком і правосуддям.

Талос (за грецькою міфологією) — син сестри Дедала і його учень. За іншою версією ім’я племінника було Пердікс (Гігін) Талос вважався винахідником гончарного круга та інших знарядь. Оскільки Талос був дуже талановитий, Дедал скинув його із акрополя Афінського, побоюючись, що учень перевершить свого вчителя (Аполлодор).

Талос (за грецькою міфологією) — батько Гефеста за версією спартанського міфографа Кінефона. А, наприклад, у Гомера, Бог-коваль Гефест був сином Зевса і Гери. Ця розбіжність, ймовірно, пояснюється непорозумінням Кінефона. У його вигадуванні Зевс носить прізвисько, що ймовірно перекладається, як уособлення сонця.

Талос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися