Талія. Міфологія Давньої Греції

Талія. Міфологія Давньої Греції

Талія (квітуча) (за грецькою міфологією) — Муза, одна із доньок Зевса і Мнемозіни. В каноні еллінізму Муз є представницею комедії і легкої поезії (Гесіод). Зображувалася у витворах мистецтва у вигляді молодої дівчини в легкому, інколи волохатому одязі, із жезлом в руці, а також із комічною маскою в руках і вінком плюща на голові. Від Талії і Аполлона народилися Корибанти (Аполлодор). Зевс, перетворившись на шуліку, спокусив Талію. Із остраху перед ревнощами Гери Талія сховалася в надрах землі, де у неї народилися демонічні істоти — Паліки.

Талія (за грецькою міфологією) — Харита, сестра Евфросіни і Аглаї, донька Океана і Евріноми. На думку Гесіода Талія була донькою Зевса. Тотожність імен Харит і Муз пояснюється тим, що Харити, як Богині витонченості, краси і чарівності, приносили натхнення і були близькими до мистецтва; тому вони були в тісних відносинах з Музами, із якими разом жили на Олімпі.

Талія (за грецькою міфологією) — Нереїда, донька Нерея і Доріди, брала участь разом із Ахіллом в плачі Нереїд по його загиблому другу Патроклу (Гомер, «Іліада»). Була однією із наложниць Зевса. Втікши від смертоносних ревнощів Гери, сховалася в кратері Етни, де і залишилася назавжди.

Талія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися