Талфібій. Міфологія Давньої Греції

Талфібій. Міфологія Давньої Греції

Талфібій (за грецькою міфологією) — вісник, спартанець, разом із Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом з Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну. Гомер оповідав про те, що за наказом Агамемнона Талфібій викрав Брісеїду із шатра Ахілла, а в трагедії Еврипіда описується, що глашатай Агамемнона відібрав у Андромахи сина Астіанакта і сповістив троянську царицю Гекубу про те, що її донька Поліксена буде принесена у жертву.
На думку Аполлодора, викладеному в його вигадуванні «Бібліотека», Талфібій з Одіссеєм привіз у Авліду Іфігенію. Після війни Талфібій благополучно повернувся до Греції і помер в своїй рідній Спарті (Аполлодор; Гомер, «Іліада»; Еврипід). У Спарті знаходилося святилище Талфібія — заступника глашатаїв, що вважалися його нащадками і виступали як посли від імені держави (Павсаній; Геродот).

Талфібій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менетій (Менетій, Менойтій) — син Титану Іапета і Клімени, брат Прометея, Атланта і Епіметея. Під час Титаномахії Менетій був вражений перуном Зевса і скинутий в Тартар (або відправлений до Ереб).

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися