Тайгет. Міфологія Давньої Греції

Тайгет. Міфологія Давньої Греції

Тайгет (у давнину) — головний гірський ланцюг Лаконії, що складав західний кордон цієї країни. Тайгет відрізнявся досить значною висотою (більше двох кілометрів), дикістю і великою кількістю ущелин і обривів, що свідчать про вулканічний характер височини. З гірських порід на Тайгеті добували мармур, точильний камінь, смарагди. Нині гірський ланцюг називається Пентедактілом. З вершин Тайгет чудові дві: Талет (Hagios Petros) і Евор (Paximadhi). Біля підніжжя гори Талет, за часів глибокої античності було розташовано святилище Деметри.

Тайгет. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися