Тевмесська лисиця. Міфологія Давньої Греції

Тевмесська лисиця. Міфологія Давньої Греції

Тевмесська лисиця (за грецькою міфологією) — зачарована демонічна тварина. Люта лисиця оселилася в Тевмесській печері і щодня розоряла околиці Фів. Кожен місяць фіванці були змушені приносити лисиці у жертву немовля чоловічої статі, щоб вмилостивити її. Аполлодор у своїх вигадуваннях оповідає про те, що на прохання фіванського царя Креонта тиринфський царевич Амфітріон взявся впіймати тевмесську лисицю. Труднощі полягали у тому, що завдяки божій волі лисиця була невловима — жодна жива істота не могла її наздогнати.
Амфітріон відправився за допомогою до знаменитого афінського мисливця Кефала, чия дружина Прокріда привезла із Криту чарівного пса Лайлапа, створеного Богом-ковалем Гефестом. Амфітріон пообіцяв Кефалу частина видобутку, який він збирався захопити в майбутній війні із царем телебоїв Птерелаєм. Кефал позичив Лайлапа, якому долею було зумовлено наздоганяти будь-яку переслідувану здобич. Коли Лайлап кинувся доганяти тевмесську лисицю, гонитва стала безкінечною. За словами Павсанія, щоб її припинити, Зевс не вигадав нічого кращого, як перетворити обох тварин на камінь.

Тевмесська лисиця. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися