Тавр. Міфологія Давньої Греції

  Тавр. Міфологія Давньої Греції

  Тавр (за грецькою міфологією) — воєначальник царя Криту Міноса, що був родом із скіфів або племені таврів. У історика і філософа Плутарха згадується версія міфу про Тесея, за яким лабіринт був в’язницею, в якій містили афінських заручників, використовуваних як жертви на іграх. Жорстокий і гордовитий Тавр щороку вигравав усі змагання і забирав усі призи, ніскільки не щадивши полонених. Він зловживав довірою Міноса і навіть вступив в любовний зв’язок із дружиною царя Пасіфаєю. Тому Мінос з радістю погодився, коли Тесей виклопотав дозвіл поборотися з Тавром. Аріадна закохалася в Тесея, побачивши, як той перекинув через себе Тавра і прибив його до землі. Мінос теж був задоволений, віддав Тесею в дружини Аріадну і відмінив жорстоку дань з Афін.

  Тавр. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

  Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

  Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.