Сторукі. Міфологія Давньої Греції

Сторукі. Міфологія Давньої Греції

Сторукі (Гекатонхейри) (за грецькою міфологією) — чудовиська, породжені Ураном і Геєю. У еллінській міфологічній традиції їх троє — Бріарей, Гієс і Котт. У кожного з них по п’ятдесят голів і по сотні рук. Уран, що зненавидів своїх жахливих нащадків, відправив їх до надр землі (Гесіод). Бріарей іменується людьми Егеон (Гомер, «Іліада»). Завдяки Сторуким, виведеним Зевсом за порадою Геї на землю, Бог-громовержець отримав перемогу над Титанами. Після повалення Титанів в Тартар Сторукі їх там охороняли і стали вірною вартою Зевса (Гесіод).
Покликані дружньою Зевса морською Німфою Фетідою, Сторукі знов допомогли Зевсові, коли проти нього задумали змову Гера, Посейдон і Афіна. Боги прийшли в жах від одного вигляду Сторуких і відступилися від Зевса (Гомер, «Іліада»). Вергілій змальовує Сторукого велетня Егеона, якого Фетіда призвала на Олімп для захисту Зевса, коли останнього хотіли схопити і зв’язати Гера, Посейдон і Афіна Паллада. Егеон носить сто щитів і вивергає отруйну жовч і полум’я.

Сторукі. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися