Стімфаліди. Міфологія Давньої Греції

Стімфаліди. Міфологія Давньої Греції

Стімфаліди (Стімфалійські птахи) (за грецькою міфологією) — священні птахи Ареса, з бронзовим пір’ям, дзьобами і кігтями. За переказами, у болоті поряд із аркадським містом Стімфалом водилися сильні хижі птахи, що пожирали людей. Зграя цих птахів, своїм отруйним послідом, псувала врожай по всій Аркадії. Один із дванадцяти подвигів, виконаних Гераклом, полягав у вигнанні Стімфалійських птахів. Прибувши на болото, він виявив, що Стімфалід велика кількість і стріляти їх по одній марно.
Тоді Афіна вручила Гераклу бронзові тріскачки, виготовлені Богом-ковалем Гефестом. З їх допомогою Геракл підняв такий шум, що Стімфаліди здійнялися у повітря і відлетіли. Частину птахів Геракл перебив, а частина попрямувала на острів Аретію в Чорному морі. З ними зустрілися аргонавти, коли пропливали мимо цього острова на своєму кораблі. Аргонавти наділи шоломи і стали криком відганяти Стімфалид, але одне бронзове пір’я Стімфалійського птаха поранило Оїлея в плече. По Мнасею, Стімфаліди були доньками царя Стімфала і Орніти. Вбив їх Геракл за те, що вони відмовили йому у прийомі. У храмі Стімфалійської Артеміди Стімфаліди були змальовані у вигляді птахів, але поряд зі святилищем знаходилися мармурові зображення дівчат із пташиними ногами.

Стімфаліди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися