Стімфал. Міфологія Давньої Греції

  Стімфал. Міфологія Давньої Греції

  Стімфал (за грецькою міфологією) — аркадський цар, засновник однойменного міста, батько Парфенопеї. Коли син Танталу Пелоп затверджував свою владу в Пелопоннесі, він запросив Стімфала для дружньої бесіди, під час якої підступно напав на нього і розрубав на шматки.

  Стімфал (у давнину) — земля і місто на північному сході Аркадії. Пізніше Стімфал відійшов до Арголіди. У стратегічному відношенні Стімфал був важливим пункт, оскільки тут проходив гірський шлях із Аркадії в Арголіду. Населення Стімфала, за переказами, було пеласгічне. Місто лежало в долині, на північному березі Стімфальського озера. Стімфальське озеро живилося джерелом, з якого римський імператор Публій Елій Адріан провів знаменитий водопровід до Коринфа. Із озера брала початок річка Стімфал, що зникала згодом в проваллі в Аркадії і, як вважали, що вийшла знов із-під землі у тридцяти кілометрах в Арголіді під ім’ям Ерасіна (Геродот). За оповіддю, у II столітті нашої ери в тому місці, де річка Стімфал вирушала під землю, утворився провал. Вода розлилася утворивши із рівнини озеро, що згодом зникло.

  Стімфал. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

  Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

  Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Комментарии закрыты.